Świętochłowice - Forum bez polityki

Apolityczne forum miłośników historii i kultury Śląska i Świętochłowic
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 17:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12 cze 2016, 7:59 
Offline
Użytkownik
Użytkownik

Rejestracja: 17 gru 2013, 8:32
Posty: 281
Idzie to tyż posuchać na www.ojgyn.blog.onet.pl

Do jednego kapelōnka przilazła baba, kerŏ kciała sie wydać, nale miała już skorzij trzech chopōw...
– Nōōō, wiedzōm łōni paniczko, we tyj zytuacyji, poduk „prawa kanonicznygo”, same łōni miarkujōm, niy moga wōm paniczko dać ślubu...
– Nale, widzōm łōni przewielybny, jŏ bez tyn cŏłki czŏs jeżech czysto... niywinnŏ... jeżech jesce jōngfera...
– A jakōż to?
– Anō, to je dugachno gyszichta. Wyłōża wōm kapelōnku wszyjsko gynał. Mōj piyrszy chop... nō cōż, wydałach sie za niygo skuli mojigo łojca. Antek bōł caułbrownym czowiekym, moc dobrym i poćciwym. Tela ino, iże miŏł 82 lata i już blank niy poradziōł mi wygodzić inakszij, jak ino swojm dobrotōm. Dałach borokowi ino piyńć miesiyncy szczyńściŏ.
– Nō ja, miarkuja. Blank niy wybadane sōm wyroki boske...
– Drugi mōj chop juzaś bōł modym, stopierōńskŏ sztramskim oficyjerym policajtōw. Bildowany, wyszportowany, poradziōł gŏdać we roztomajtych lynzykach, szumnie sie zapowiadŏł, sztajgnōłby wysoko. Ale miŏł szlechtownŏ raja. Na gyszynk ślubny erbnōł łod kamratōw motorcykel. Nō, i kciŏł cie sie sjechać. Wilgłe liściŏ na drōdze, strōm, złōmanŏ podstawa palicy i łozparziste wnōtrzne łobrażyniŏ. Mōj roztomiyły Lojzik przinŏjmni niy ciyrpiŏł.
– Ja, ja... miarkuja – łodrzykŏ kapelōnek. – Herclich, gorko wōm spōłczuja. A tyn trzeci chop? Jak dugo to zetwało?
– Nō, dziesiyńć lŏt.
– Dziesiyńć lŏt? I padocie , iże bez tyn cŏłki czŏs... nic... ?
– Ani rōłz przewielebny. Wiedzōm łōni, mōj chop bōł ze PiS-u... Kŏżdŏ strzoda przilazowŏł ku mojimu prykolowi, zicnōł se tak na rancie i bez duge godziny łozprawiŏł mi jak ci to tyż bydzie spanialiście, fantasticznie i na isto dobrze...
... KEJ INO WEŹNIE SIE DO ROBOTY... kej ino weźnie sie...

_________________
Ojgyn z Pnioków


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group