Świętochłowice - Forum bez polityki

Apolityczne forum miłośników historii i kultury Śląska i Świętochłowic
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 6:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dziołszka....
Post: 27 lis 2016, 8:56 
Offline
Użytkownik
Użytkownik

Rejestracja: 17 gru 2013, 8:32
Posty: 281
Idzie to tyż posuchac na www.ojgyn.blog.onet.pl

Niydŏwno dzieckōm napoczli sie feryje. I kejsik tak niyskoro na łodwieczerz jedna mamulka kukła do izby swojij ceruszki i ujzdrzała na zofie listecek we ftorym stŏło tak:

Moja roztomiyłŏ Mamulko!
Yntlich mōmy już szlus ze szulōm. Dlō mie już na... zawdy. Łod pierōnym dŏwna przaja jednymu karlusowi i uzdalichmy śniym, co terŏzki już na zicher drapsnymy, pitnymy łod naszych łojcōw. Jŏ miarkuja, iże tobie by sie to niy zdało, ale łōn ci je taki caubrowny, taki szmelcich! Te jejigo wyżgane na ciyle łobrŏzki, te wrajżōne bele kaj piestrzōnki, ringi... A tyn jejigo motorcykel!
Ali (bo tak mianuje sie tyn mōj szac) miyni, iże jazda na tym motorcyklu we chelmisku to stopierōński grzych. Tyn Ali je na mojim pōnkcie do łostatka pofyrtany, blank ferikt. Gŏdŏ, iżech to jŏ go retła, bo tyn ankohol, to by go na zicher na łostatku zakatrupiōł...
Aha..., i nŏjważniyjsze! Bydziesz miała mamulko wnuka! Takŏ jeżech rada! Kamrat mojigo Alego mŏ ci kajsik we lesie maluśkŏ drzewiannŏ chałupka. Jōm ino trza deczko wyrychtować, i niy ma we tyj chałpie ani światła, ani wody, ale to bydzie tyn nasz nowy dōm. I niy trŏp sie mamulko! Bydymy mieli ze czego żyć. Tyn mōj szac Ali mŏ fajnistŏ, wybōrnŏ idyjŏ, szykownisty pomys. Bydymy do kupy uprŏwiać „marihuana” i sprzedŏwać jōm na miyście. Mŏ ci być ze tego pierōńskŏ kupa pijyndzy! Takŏch je ci rada! Ino sie mamulko niy trŏp, prosza! Chnetki już mi piźnie śtyrnŏście lŏt i na isto moga już przecamć dŏwać na sia pozōr. Mōm ino nŏdziyja, iże chnetki wypokopiōm mōndroki jakŏ szczypiōnka na AIDS... Alymu by to festelnie mōgło spōmōc...
Twoja roztomiyło cerzicka!

Aha! Na łostatek! Wszyjsko to sōm mamulko duperszwancwe i belakwastry. Wszysko to je jak wjechać ryczkōm pod łōżko!
Jeżech u Kristy, łoglōndōmy telewizyjŏ, i grōmy na kōmputrze. A jŏ ci kciałach wystawić, iże sōm gorszyjsze zachy niźli tyn mōj cŏjgnist, te moje cynzōrki, ftore znŏjdziesz na mojim nachtiszu! Kusiolki!

_________________
Ojgyn z Pnioków


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group