Świętochłowice - Forum bez polityki

Apolityczne forum miłośników historii i kultury Śląska i Świętochłowic
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 gru 2014, 17:11 
Offline
Użytkownik
Użytkownik

Rejestracja: 04 gru 2014, 11:59
Posty: 1
Witam wszystkich. Pomożecie mi. Jestem samouczkiem informatykiem. Chciałbym podjąć studnia w tym kierunku. Nie chcę studiować gdziekolwiek. Chciałbym, żeby była to uczelnia, na której nauczę się wiele i która otworzy mi wiele drzwi do pracy w tym zawodzie. Czy macie jakieś doświadczenia w tym zakresie. Gdzie warto się dostać, żeby po skończeniu mieć szansę na dobrą pracę? Radzę sobie dobrze w każdej dziedzinie informatyki, dlatego zależy mi, aby był to kierunek po którym na pewno znajdę pracę. Studia są mi potrzebne, żeby mieć dowód na to co potrafię. Możecie mi podpowiedzieć jakąś dobrą uczelnię? Czy któryś kierunek informatyki jest bardziej poszukiwany jeśli chodzi o pracowników? Coraz częściej mówi się, że informatyka to kierunek, w którym specjaliści będą zawsze potrzebni. Kocham to, co robię i dlatego chciałbym w przyszłości podjąć pracę w tym zawodzie. W większości firm jednak potrzebny jest dyplom. Znacie może przypadki, że firmy dają szansę samouczkom? Jakie to są firmy? W moim otoczeniu ludzie najpierw skończyli studia, a dopiero później znaleźli pracę w informatyce. Pomożecie mi.

_________________
Jeżeli lubisz psy to zobacz mojego york terrier prawda, że fajny??
Nic nie może przecież wiecznie trwać. Niestety nie może wiecznie trwać...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2014, 18:52 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 gru 2013, 20:02
Posty: 285
Lokalizacja: Świętochłowice
Na Śląsku informatykę można studiować na pewno na trzech uczelniach:
Politechnika Śląska w Gliwicach
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Każda uczelnia kształci jednak trochę pod innym kontem. Musiałby przeanalizować program nauczania, wykaz przedmiotów jakie będziesz mieć, itp.

Informatyka faktycznie się rozszerza. Z tego co słyszałem jest nawet coś w stylu informatyka w medycynie.

_________________
Ile razy poszedłem między ludzi, mniejszym wróciłem człowiekiem.
Seneka Starszy (Retor, Lucius Annaeus Seneca 55 r. p.n.e. - 40 r. n.e.)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2014, 20:09 
Offline
Młodszy Administrator
Młodszy Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2013, 17:41
Posty: 2209
Lokalizacja: Zgoda
Wydaje mi się, że już licencjat dużo daje. Jeśli wybierać, to między Politechniką a Uniwersytetem Śląskim. Ekonomiczny będzie raczej zawężony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 gru 2014, 13:51 
Offline
Użytkownik
Użytkownik

Rejestracja: 15 gru 2014, 13:46
Posty: 2
Sama informatyka nie wystarczy ci by zdobyć dobrą pracę. Ja polecam ci jeszcze wybrać kierunek logistyka na uczelni wsps, ja też chcę tam studiować. Zawsze łatwiej będzie ci znaeżć pracę jeśli skończysz więcej kierunków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sty 2015, 23:38 
Offline
Użytkownik
Użytkownik

Rejestracja: 01 sty 2015, 23:27
Posty: 1
marekwisniewski0 pisze:
Sama informatyka nie wystarczy ci by zdobyć dobrą pracę. Ja polecam ci jeszcze wybrać kierunek logistyka.

Co za bzdura. Albo trzeba się nastawić na logistykę, albo na informatykę. Przecież to zupełnie różne branże.

marekwisniewski0 pisze:
Zawsze łatwiej będzie ci znaeżć pracę jeśli skończysz więcej kierunków.

Nie liczy się ilość, ale jakość

Ja nie mam skończonych studiów. Zdałem maturę i w czasie tych dłuższych wakacji po maturze wyjechałem do Norwegii. Znajomy mnie namówił, miało być tylko na dwa miesiące, ale zostałem 2,5 roku. Tak więc na studia nie poszedłem. Za granicą zarabiałem nieźle, tak się złożyło, że moja praca była dość lekka, miałem tam sporo czasu gdzie praktycznie nic nie robiłem. I tak z nudów zainteresowałem się programowaniem. Ponad rok czasu programowałem hobbistycznie, praca za granicą się skończyła i wróciłem do Polski. Douczyłem się jeszcze intensywnie programowania na aplikacje mobilne i dzisiaj pracuję jako programista (piszę apki na androida). Na zarobki nie narzekam, praca również zadowalająca. Jak widać, można pracować w IT bez studiów, i to z powodzeniem. Znam też kilka osób po studiach, które maja tylko dyplom, ale umiejętności i wiedza mierne. Dzisiaj skończyć studia to nie problem.

Oczywiście brak studiów nie jest zaletą. Sam się właśnie zastanawiam czy nie zapisać się na studia. Nie obawiam się przedmiotów informatycznych, gorzej będzie np. z matematyką, bo od liceum trochę czasu minęło. Nie mam już motywacji, żeby uczyć się niepotrzebnych rzeczy. Dlatego szukam jakiś studiów typowo kierunkowych (IT, programowanie). Dyplom wyższej uczelni dałby mi szansę na awans. Bardzo fajny kierunek jest na WSB w Chorzowie: http://www.wsb.pl/chorzow/kandydaci/stu ... matycznymi - zarządzanie projektami informatycznymi. Idealny dla mnie, bo siedzę już trochę w IT, a taki dyplom pozwoliłby mi awansować na kierownika projektu. Z tym, że żeby iść na studia podyplomowe musze mieć przynajmniej ukończony I stopnień. Co mi możecie doradzić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sty 2015, 9:40 
Offline
Młodszy Administrator
Młodszy Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2013, 17:41
Posty: 2209
Lokalizacja: Zgoda
Jeżeli rzeczywiście szukasz porady w opisanej sprawie (a nie chodzi tylko o zareklamowanie kierunku :) ) to powinieneś szukać profesjonalnej porady. Poszukaj punktów doradztwa zawodowego. Wiem, że funkcjonują takie przy urzędach pracy. Porada na forum będzie zawsze bardzo subiektywna. A przecież co uda się jednemu, nie musi być dobre dla drugiego.
Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów w Nowym Roku :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2015, 1:14 
Offline
Użytkownik
Użytkownik

Rejestracja: 27 kwie 2015, 1:10
Posty: 17
rutyn, akurat z tym trochę trafiłeś jak kulą w płot. Informatyka to kierunek zupełnie inny niż wszystko co mogło Cię wcześniej spotkać :) wiem, bo sam przechodziłem tę drogę i mogę dzisiaj sporo o tym powiedzieć! Dlaczego informatyka to zupełnie inna droga? Sam zacząłem od studiów, zapisałem się na www.wsb.pl (nie linkuję, coby nie spamować :) ) na informatykę, bo właśnie zależało mi na tym papierze - nie powiem, okazało się, że na samych studiach nauczyłem się sporo i sam bym pewnie tyle nie osiągnął, ale potem już nikt mnie o moje wykształcenie nie pytał, a jedynie o moje umiejętności i to co potrafię. Nie ma za bardzo co się tym przejmować - jeżeli jesteś taki dobry jak mówisz, to szukaj pracy a nie studiów!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lip 2016, 13:39 
Offline
Użytkownik
Użytkownik

Rejestracja: 30 cze 2016, 8:43
Posty: 51
Ja bym brała informatykę, może nawet dojeżdżała na AGH i tam szła w stronę informatyki przemysłowej? Potem dorabiasz na programowaniu sterowników jak https://www.sabur.com.pl/nasza-oferta-2 ... automatyki czy pisaniu innych mniejszych programów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2018, 16:45 
Offline
Użytkownik
Użytkownik

Rejestracja: 31 sty 2018, 15:50
Posty: 1
Politechnika Śląska w Gliwicach dobra jest

_________________
simplic opinie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lut 2018, 11:54 
Offline
Użytkownik
Użytkownik

Rejestracja: 29 sie 2017, 16:55
Posty: 6
Na informatykę idą wszyscy, grunt to nabyć specjalizację w niszowej branży. Jeśli masz wątpliwości jak kształtować karierę, zawsze możesz skorzystać z porady coacha http://www.coaching-club.eu. Z jego wsparciem masz szansę określić swoje predyspozycje i dowiedzieć się jaki zawód może ci sprawić satysfakcję (nie tylko materialną).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group