Świętochłowice - Forum bez polityki

Apolityczne forum miłośników historii i kultury Śląska i Świętochłowic
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Coś o sobie...
Post: 27 kwie 2017, 15:44 
Offline
Użytkownik
Użytkownik

Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:03
Posty: 7
Lokalizacja: Centrum
Witam
Jakimś cudem dopiero dziś trafiłem na to forum i od razu rzuciła mi się w oczy jedna rzecz a mianowicie to, że większość postów jest wprowadzana przez bardzo wąską grupę osób. Mało tego mają oni tak wielką wiedzę i są w posiadaniu takich materiałów jakich całe internety i google nie widziały. Będąc pod wrażeniem ww. i o ile nie jest to przekroczenie prywatności prosiłbym te osoby (a osoby te na pewno będą wiedziały że o nie chodzi) o jakiekolwiek informacje o sobie (bez danych osobowych oczywiście) jak np. przybliżony wiek, wykształcenie/zawód, miejsce pracy albo krótko mówiąc napisały coś o sobie.
Sam o sobie (choć to i tak pewnie nikogo nie zainteresuje) mogę powiedzieć, że jestem przed 40-chą, wychowałem się w Chorzowie a mieszkam od ponad 10 lat w Świonach, jestem związany z branżą hutniczą i znam niemiecki w stopniu umożliwiającym czytanie i tłumaczenie starych niemieckich książek. A to wszystko przez ruiny szybu III kopalni Śląsk które zżerały moją ciekawość...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2017, 7:10 
Offline
Młodszy Administrator
Młodszy Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2013, 17:41
Posty: 2209
Lokalizacja: Zgoda
Jeżeli chodzi o nasze forum, to powstało ono w miejsce innego, które z przyczyn technicznych przestało istnieć. Tamto forum działało bardzo prężnie, miało wielu użytkowników, także świętochłowiczan mieszkających poza granicami kraju. Zebrana tam baza zdjęć o charakterze historycznym liczyła tysiące. Odtworzenie jej zawdzięczamy przede wszystkim Hankowi, który z mozołem przeniósł tutaj prawie całe archiwum. Niestety choroba wyłączyła Go, mam nadzieję, że tylko przejściowo, z aktywności. Pozostała grupka pasjonatów historii (są zaznaczeni na pomarańczowo) stara się zawsze dołożyć jakieś nowe informacje i zdjęcia.
Jest nas tutaj garstka, ale taki los podziela wiele innych tego typu miejsc. Portale społecznościowe właściwie wyparły ten typ komunikacji. Już blogi mają się lepiej.

Ja tu właściwie tak tylko "sprzątam". Staram się w różny sposób ożywiać Forum, choć w tym roku jakoś słabo mi to idzie. Ale postaram się poprawić :)
Jeżeli zaś chodzi o bliższe informacje odnośnie Twojego pytania, to należę do starszego pokolenia. Jestem emerytowaną nauczycielką, pracowałam w chorzowskich szkołach. Mam siódemkę wnucząt, więc oma ze mnie całą gębą. Kibicuję Niebieskim :)

Zapraszamy więc do współpracy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2017, 9:28 
Offline
Użytkownik
Użytkownik

Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:03
Posty: 7
Lokalizacja: Centrum
No i niestety troszkę potwierdziły się moje obawy... z postów które czytałem wynika dość jasno że ta wasza garstka nie jest już specjalnie młoda (ani co gorsza zdrowa) dlatego właśnie zależało mi na tym aby się trochę o Was dowiedzieć. Na starym forum nie byłem więc nie znam nikogo. Wy jako ta mała grupa macie jednak bardzo duży wkład w odtworzenie i odnowienie historycznych informacji i zebranie ich w jakiś sensowny sposób właśnie przez to forum. Co do Hanka zauważyłem że większość wpisów i materiałów wysyła właśnie on, czy to znaczy że ma dostęp do elektronicznego archiwum dawnego forum czy może ma to wszystko w domu? Wiem że wygląda to na wścibstwo więc nie oczekuję odpowiedzi ale myślę tutaj trochę o przyszłości... PS szybkiego powrotu do zdrowia dla Hanka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2017, 10:24 
Offline
Młodszy Administrator
Młodszy Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2013, 17:41
Posty: 2209
Lokalizacja: Zgoda
Młodzi siedzą na Istagramach i temu podobnych :)
Ale nasz Admin jest młody, autor wątków o schronach też, więc może ktoś to pociągnie :) W sumie sama nie o wszystkich wszystko wiem, więc może jeszcze ktoś...

Hanek wywodzi się z Chropaczowa i materiały które wstawił są w większości jego własnością. Po prostu tutaj je odtworzył. Mamy też zakładkę z galerią ze starego forum. Niewiele tam ocalało, ale zawsze coś: galeria/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2017, 17:23 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 gru 2013, 20:02
Posty: 285
Lokalizacja: Świętochłowice
Grzegorz pisze:
czy to znaczy że ma dostęp do elektronicznego archiwum dawnego forum czy może ma to wszystko w domu?

Kopię starego forum mam ja i chyba Stanko.
Hanek też miał kopię, z której to jacyś fachowcy wyodrębnili mu zdjęcia. Z tego co wiem miał awarię laptopa i wszystko przepadło.
Jakby znaleźć jakiegoś zaufanego programistę to pewnie dałoby radę stare forum wskrzesić. Sprawa jest jednak delikatna, o czym pisał kiedyś Hanek tutaj viewtopic.php?p=2195&sid=8c21af502c29ec360b9c2c1d7e3f7597#p2195

_________________
Ile razy poszedłem między ludzi, mniejszym wróciłem człowiekiem.
Seneka Starszy (Retor, Lucius Annaeus Seneca 55 r. p.n.e. - 40 r. n.e.)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2017, 21:30 
Offline
Użytkownik
Użytkownik

Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:03
Posty: 7
Lokalizacja: Centrum
No to rzeczywiście klops... nie wnikałem dokładnie jaki był powód "nieprzekopiowania" starego forum na nowy adres. Tak czy siak jeśli chodzi o materiały: Hanek posiada ich bardzo dużo, pytanie jakie jest ich pochodzenie? Rozumiem że duża część jest przesłana przez użytkowników starego forum i są to skany/fotografie cyfrowe. Czy da się jednak jakoś dotrzeć do ich papierowych wersji?

Przeglądam właśnie archiwum starych zdjęć i widzę że nazwy plików losowe z odzyskiwania danych z dysku... Może by się udało jakoś w komentarzach wspólnymi siłami dopisać ich opis. Z tego co widzę jest w zdjęciach historycznych 266 zdjęć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group